COVID-19 ambulante osnovane su u okviru postojećih domova zdravlja i bolnica za građane koji osete simptome virusa korona. Na tim mestima će svima koji se jave biti urađena dijagnostika, odnosno rendgenski će im pregledati pluća, proveriti krvna slika i izmeriti temperatura, a zatim i dati mišljenje o daljem lečenju, navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja prilikom osnivanja COVID-19 ambulanti.
U mapi koju vidite CINS je uporedio zvanične podatke Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu o COVID-19 ambulantama i građanima u obaveznoj samoizolaciji, kao i podatke o zaraženima sa sajta Covid19.rs.
izvor: Kancelarija za IT i eUpravu i sajt Ministarstva zdravlja covid19.rs
Analiza dostupnih podataka pokazuje da najviše ambulanti ima u Beogradu – 20*, gde trenutno ima i najviše pacijenata kod kojih je potvrđeno prisustvo ovog virusa. Drugi grad sa najviše obolelih je Niš, koji raspolaže sa dve COVID-19 ambulante. Po jednu ambulantu ima 119* mesta u Srbiji.
Podaci Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu pokazuju da od 169* ambulanti 44* nema rendgen, a 26* nema laboratoriju.
CINS svakog dana u 15 č. objavljuje i broj testiranih, zaraženih i preminulih u Srbiji, kao i koji je procenat zaraženih u odnosu na testirane, od prvog registrovanog slučaja u Srbiji 6. marta do danas. Pregledna tabela po danima je dostupna OVDE.
Sve naše priče u vezi sa virusom korona čitajte OVDE.
Hvala vam puno na ovome.
bravo !!
Zasto je ambulanta Cukarica locirana na Novom Beogradu u bloku 70?
Poštovana Minja, u podacima koje je objavila Kancelarija geografske koordinate za ovu ambulantu nisu bile dobro podešene, ispravili smo to. 🙂 Hvala što ste nam ukazali na propust! Pozdrav