AktuelnoPrekogranični organizovani kriminal

Uhapšen osumnjičeni u slučaju Pukanić

30. maj 2009.
Milenko Kuzmanović (Foto: www.javno.com)
Milenko Kuzmanović, jedan od osumnjičenih u slučaju ubistva vlasnika hrvatskog nedeljnika Nacional Ive Pukanića, uhapšen je danas u Beogradu

Kuzmanović, kojeg mediji nazivaju saradnikom Joce Amsterdama, je već jednom bio hapšen zbog istih sumnji. On je 29. oktobra prošle godine uhapšen u Hrvatskoj zajedno sa Slobodanom Đurovićem iz Crne Gore. Kuzmanović je tada sumnjičen da je doneo eksploziv korišćen u atentatu na Pukanića, kao i da je bio zadužen da Robertu Mataniću i njegovom bratu Luki omogući bekstvo i uništi dokaze.

 

Posle 55 dana provedenih u pritvoru, pušten je zbog nedostatka dokaza, a u januaru 2009. godine, njegovi advokati su najavili da će tužiti državu Hrvatsku pred Ustavnim sudom te zemlje. Po izlasku iz pritvora, u intervjuu Blicu, Milenko Kuzmanović je potvrdio da Roberta Matanića zna već osam godina, ali je istakao da je Sretena Jocića viđao samo na televiziji, dok je Slobodana Đurovića, za kojeg se priča da je Jocin kum, prvi put video kada su uhapšeni i da ga ranije nije poznavao.

Inače, hrvatski novinar i vlasnik magazine Nacional, Ivo Pukanić i šef marketinga tog nedeljnika, Niko Franić, ubijeni su 23. oktobra eksplozivom postavljenim ispod Pukanićevog automobila. Ubrzo nakon toga su u vezi sa atentatom uhapšeni braća Robert i Luka Matanić, Amir Mafalani, Slobodan Đurović i Milenko Kuzmanović, dok se za Bojanom Gudurićem i Željkom Milovanovićem do danas traga.

 

Zbog sumnje da je organizovao Pukanićevo ubistvo, 27. aprila ove godine, srpska policija je uhapsila Sretena Jocića, poznatijeg kao Joca Amsterdam. Vanpretresno veće Specijalnog suda u Beogradu pre tri dana je produžilo Jociću pritvor na naredena dva meseca.

Prijavite se na newsletter.

Hvala vam što prenosite tekstove CINS-a! Uz to je potrebno da navedete da ste priču preuzeli od Centra za istraživačko novinarstvo Srbije, kao i link ka tekstu koji prenosite.

Više informacija: cins.rs/uslovi-koriscenja/

Ostavi komentar

Prati
CINS neće objavljivati komentare koji sadrže uvrede, govor mržnje, pozivanje na nasilje ili diskriminišu bilo koju društvenu grupu. Takođe, nećemo odobravati optužbe na račun pojedinaca koje ne možemo da dokažemo. Hvala što poštujete ova pravila :)
Obavesti me o
guest
0 Komentara
Najstarije
Najnoviji Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Povezano

28. nov 2019.
Većina žena trpela je nasilje pre nego što je stradala. Među 285 žena koje su od 2010. do 2018. godine ubijene najviše je bilo supruga, ali i majki, baki i ćerki. Femicid ili ubistvo žena motivisano je mržnjom i osećajem nadmoći, a u Srbiji je to decenijski problem koji država ne uspeva da reši.
25. nov 2019.
Među poslednjim žrtvama starog sistema zaštite od porodičnog nasilja našla se porodica Lovrić. Smrt ispred Centra za socijalni rad potresla je javnost u julu 2017. godine, a nadležni su obećali da će utvrditi ko je napravio propuste. U međuvremenu su dve osobe smenjene, a šta se dogodilo i zbog čega CINS prikazuje u interaktivnoj animaciji.
20. dec 2018.
Osuđeni za nasilje u porodici u zatvorima dobijaju izlaske u grad i slobodne vikende. Deo njih je u protekle dve godine pušten na uslovni otpust, među kojima i Milan Lovrić koji je svoju suprugu usmrtio nekoliko meseci po izlasku iz zatvora. Lovrić je prethodno slobodno vreme van zatvora koristio za zastrašivanje supruge
23. jul 2014.
Godinu dana nakon ubistva Fedora Frimermana i nanošenja telesnih povreda njegovim prijateljima, u pritvoru se nalaze trojica radnika obezbeđenja splava Sound, dok je četvrti osumnjičeni pušten da se brani sa slobode. CINS prvi objavljuje optužnicu i detalje koji pokazuju sa kolikom je okrutnošću ovaj zločin počinjen