Novac koji je CINS osvojio na konkursima kod donatora i kroz ugovore za držanje treninga je zapravo vrlo skroman i neuporedivo manji od onog kojim raspolažu komercijalni mediji i medijske produkcije.
Gotovo sav taj novac bio je usmeren na skromne honorare novinara (izmedju 7-9), urednika i menadžmenta (samo jedna osoba) koji su angažovani po autorskim ugovorima na koje se uredno prijavljuju i izmiruju porezi i doprinosi po važećim zakonima i propisima Republike Srbije, a ostatak za opremu za rad (računari) kao i za izradu sajta i web portala, kao i troškove interneta, telefona, održavanja prostorija i administrativnih troškova.
Za taj period objavljena je 61 istraživačka priča.
Prosečna neto primanja po osobi u CINS-a su bila, po godinama: 39.359 RSD (2012), 30.106 (2013) i 41.715 (2014).
Pozdravljamo stav „Informera“ da građani treba da znaju ko i kolikim iznosima finansira njihovo informisanje i pozivamo ih da i oni svoje prihode učine transparentnim, u interesu građana Srbije.
To će pomoći građanima i da uporede izvore prihoda i novčane iznose sa načinom izveštavanja i kvalitetom usluge.
PRIHODI i projekte donacije CINS-A U FISKALNIM GODINAMA 2012, 2013. I 2014.
Prijavite se na newsletter.
Hvala vam što prenosite tekstove CINS-a! Uz to je potrebno da navedete da ste priču preuzeli od Centra za istraživačko novinarstvo Srbije, kao i link ka tekstu koji prenosite.
Više informacija: cins.rs/uslovi-koriscenja/
Ostavi komentar