#1. Šta previđa nacrt novog Zakona o udžbenicima?
Nacrt zakona predviđa uvođenje udžbenika od nacionalnog interesa za osnovne škole za predmete: srpski jezik, srpski jezik i književnost, svet oko nas, priroda i društvo, istorija, geografija, muzička i likovna kultura, kao i udžbenika od posebnog interesa za nacionalne manjine, piše Insajder.
#2. Trojica aktivista iz Novog Sada koji su okrivljeni za navodni pokušaj rušenja ustavnog poretka:
Trojica aktivista iz Novog Sada koji su okrivljeni za navodni pokušaj rušenja ustavnog poretka, pušteni su danas iz zatvorskog pritvora i određena im je mera kućnog pritvora uz elektronski nadzor, prenosi Beta.
#3. Ukoliko se do prvog juna ne omogući nastava na fakultetima, „studenti koji žele da uče” će:
Predstavnik grupe „Studenti 2.0“, student Medicinskog fakulteta Miloš Pavlović izjavio je da ta grupa traži da se do nedelje, 1. juna, omogući nastava na fakultetima, ili će u protivnom stupiti u štrajk glađu, javlja Danas.
#4. Elektrodistribucija Srbije najavila je da će građani od prvog juna morati da:
Rukovostvo Elektrdistribucije Srbije (EDS) je najavilo da će potrošači od 1. juna sami da prijavljuju stanje brojila za struju. EDS će to raditi jednom u tri meseca, piše Vreme.
#5. Nakon što je otišao sa premijerskog mesta Miloš Vučević postavljen je za:
Bivši premijer Srbije i predsednik Srpske napredne stranke, Miloš Vučević imenovan je za savetnika predsednika Republike Srbije za regionalna pitanja, objavila je Nova.
#6. Na navijače kog kluba je naleteo automobile tokom parade šampiona Premijer lige?
Najmanje 50 ljudi, među kojima i četvoro dece, povređeno je kada je muškarac automobilom uleteo u gomilu tokom parade navijača Liverpula, koji su u organizaciji kluba slavili šampionsku titulu u Premijer ligi, piše BBC na srpskom.
#7. Šta je bila tema sastanka studenata u blokadi i Rektorskog kolegijuma, koji je održan ove nedelje na Saobraćajnom fakultetu?
Na dnevnom redu sastanka uprave Beogradskog univerziteta i dekana fakulteta sa predstavnicima studenata je Inicijativa za spas Univerziteta u Beogradu, u kojoj se predlaže izlazak iz postojeće krize, javlja Danas.
Results
Čestitamo! 🙌🏻
Ove nedelje ste bili odlično informisani. Nastavite da se informišete iz relevantnih izvora i profesionalnih medija.
Novi kviz vas čeka sledećeg petka!
Žao nam je, ove nedelje niste bili dovoljno dobro informisani.☹️
Savetujemo da se informišete iz relevantnih izvora i profesionalnih medija.
Novi kviz vas čeka sledećeg petka!
Ukoliko ste propustili neki od naših prošlih kvizova, pronađite ih OVDE.
Hvala vam što prenosite tekstove CINS-a! Uz to je potrebno da navedete da ste priču preuzeli od Centra za istraživačko novinarstvo Srbije, kao i link ka tekstu koji prenosite.
Više informacija: cins.rs/uslovi-koriscenja/
Ostavi komentar