Znate li za slučaj u kojem su institucije nezakonito trošile novac građana? Da li ste videli kako nadležni, umesto da novac koriste za ono što je Vama i Vašim sugrađanima zaista potrebno, troše na skupe i nepotrebne stvari? U kojim slučajevima prijatelji, porodica i kumovi ljudi na funkcijama zarađuju na štetu Vaše zajednice?
Ako znate odgovore na neka od ovih pitanja, javite nam se putem formulara, a mi Vam garantujemo anonimnost i brz odgovor.
Da bismo lakše istražili problem koji Vas muči, u prijavi nam ga opišite i dostavite dokaze koje imate (dokumenta, fotografije ili video i audio-materijali). Ove podatke će videti samo novinari i urednici Centra za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS), a sa osnovnim informacijama će biti upoznati i pravnici iz Transparentnosti Srbije. Svi oni su obavezni da čuvaju Vašu anonimnost, ukoliko se za nju odlučite.
U slučaju da iz nekog razloga ne možete da popunite upitnik, javite se na: +381 62 10 39 472 (isključivo za probleme tehničke prirode).
Otvoreni smo za sve teme, ukoliko za njih postoji javni interes i mogućnost da se dokažu. U radu se vodimo visokim profesionalnim standardima i smernicama koje možete pogledati ovde. Ako vas interesuje o čemu smo sve pisali, to možete videti ovde.
Transparentnost Srbija je domaća, nestranačka, nevladina i neprofitna organizacija usmerena na borbu protiv korupcije u Srbiji.
Najvažniji cilj koji Transparentnost Srbija želi da ostvari jeste povećanje transparentnosti rada državnih organa kao način da se spreči zloupotreba javnih ovlašćenja u privatne svrhe.
Svoje ciljeve Transparentnost Srbija ostvaruje preventivnim delovanjem – podizanjem svesti javnosti o opasnostima i štetama koje korupcija nanosi društvu, podsticanjem reformi i predlaganjem konkretnih preporuka.
Transparentnost Srbija deo je mreže nacionalnih ogranaka međunarodne organizacije Transparency International čiji sekretarijat ima sedište u Berlinu, SR Nemačka i priznati zastupnik te organizacije u Republici Srbiji.
Na globalnom nivou, Transparency International se već dvadeset i osam godina bori protiv korupcije. Međutim, uporedo sa razvojem antikorupcijskih instrumenata, korupcija i dalje nagriza politički, ekonomski i društveni život i poprima nove oblike.
Projekat „Spasavanje javnih resursa – Brod koji curi“ je podržan od strane Ministarstva spoljnih poslova
Kraljevine Holandije u okviru programa MATRA.
Prijavite se na newsletter.
Hvala vam što prenosite tekstove CINS-a! Uz to je potrebno da navedete da ste priču preuzeli od Centra za istraživačko novinarstvo Srbije, kao i link ka tekstu koji prenosite.
Više informacija: cins.rs/uslovi-koriscenja/
Ostavi komentar